Vitrin Mankeni

Kategori:Vitrin Dekorasyon
Yorumlar
Yorum Ekle

İnsanların dikkatini diğer insanların giydiği kıyafetler, gittiği mekanlar, taktığı aksesuarlar ya da kullandığı elektronik ürünlerin çektiği her iyi pazarlamacının bildiği bir kuraldır. Vitrin mankeni gerçek insan olmayabilir ancak özellikle tekstil vitrinlerinde bulunan mankenler kıyafetlerin bir insan üzerinde nasıl göründüğü konusunda yaklaşık bir fikir sunarak müşterilerin ilgisini çekecektir. Ayrıca her zaman ses ya da kokular yerine hafızada kalan bir ürünün görüntüsüdür. Bu nedenle iyi bir vitrin tasarımı gerçekleştirmek, maksimum oranda müşteriyi mağazaya çekebilmek için vitrin mankenlerine ihtiyacınız olacak. Günümüzde vitrin mankenleri sadece kıyafetin üzerine giydirildiği donuk modeller olarak değil, ilgi çekici tasarımları ile müşterilerin dikkatini çekecek şekilde üretilmektedir.

Size vitrin mankeni seçerken ya da kullanırken işinize yarayabilecek bir kaç tavsiye verelim.

Eğer mağazanız az trafikli bir kaldırım üzerinde yer alıyorsa mankeni uzaktan da müşterilerin ilgisini çekebilecek şekilde kaldırım üzerine yerleştirebilirsiniz. Bir indiriminiz ya da özel bir ürün kampanyanız varsa bunu mankenin üzerine yerleştirebileceğiniz bir tabela aracılığıyla kaldırımdan geçen müşterilere duyurabilirsiniz.

Vitrin mankenleri adından da anlaşılacağı üzere daha çok vitrinlerde kullanılır ancak bu bir kural değil. Mankeninizi mağazanın hemen girişinde ya da mağaza içi farklı bölümlerin girişlerinde o bölüme ait kıyafetler giydirerek kullanabilirsiniz. Bu müşterinin o alanda bulunan kıyafetler hakkında kısa sürede fikir edinmesini sağlayacaktır. Mağaza içi mankenlerinde kullanacağınız kıyafetlerin yanı sıra aydınlatma ve geçişi engellememesine de dikkat edin.

Vitrin tasarımını yaparken mankenlerin illa sıkıcı bir şekilde sergilenmesine gerek yok. O anki ürünlerinize ya da yılın özel dönemlerine uygun konseptler geliştirebilirsiniz. Bu noktada iyi bir vitrin dekorasyonu için manken dışında aksesuarlara da ihtiyacınız olabilir. Eğer vitrin tasarımı için profesyonel bir firmayla çalışıyorsanız onlar tüm aksesuarları temin edecektir. Diğer durumda hesaplı aksesuar seçenekleri için ikinci el pazarlarda bir gezintiye çıkmanız gerekebilir.

Aynı sattığınız ürünlerde olduğu gibi mankenleri de ara sıra değiştirmeniz, farklı modeller kullanmanız sık sık mağazanın önünden geçen ve vitrin mankenlerinize alışmış olan müşterilerin tekrar dikkatini çekmenizi sağlayabilir. Eğer manken değiştirmeye bütçe ayırmak istemiyorsanız vitrin fonu ve aksesuarlarını mutlaka değiştirin.

Vitrin mankeni modelleri sergilenecek ürünlere göre özel şekillerde üretilebilmektedir. Örneğin sadece gözlük satan bir dükkan için boy mankenine ihtiyaç olmayacağından büst şeklinde ya da bilezik, saat gibi aksesuarların satışının yapıldığı mağazalar için kol mankenleri bulabilirsiniz.

Bu sayfada modern ve klasik vitrin mankeni modelleri hakkında nasıl seçenekleriniz olduğuna dair bir fikir vermesi açısından manken ve özel vitrin dekorasyon uygulamasından örnekleri bir araya toplamaya çalıştık. Tabii seçenekleriniz sadece bunlarla sınırlı değil. Firmanıza özel manken tasarımı ve imalatı yaptırmanız mümkün. Ayrıca çeşitli modellerde ve büyüklüklerde manken seçeneklerini hazır olarak piyasada bulabilirsiniz. Sayfanın devamında çeşitli illerde erkek, kadın ve çocuk vitrin mankeni imalatı yapan ve vitrin mankeni fiyatı alabileceğiniz firmalar kısa tanıtımları ve telefon bilgileriyle yer almaktadır.

Vitrin Mankeni Örnekleri

Vitrin Mankeni Bulabileceğiniz Firmalar

Stilline: Mağaza içi mimari hizmetler sağlayan firma aynı zamanda mağaza raf sistemleri, vitrin dekorasyonu ve manken satışı da yapıyor. Her büyüklükte ve farklı modellerde manken seçenekleri bulunan firmanın ikinci el vitrin mankeni satışı ve eski mankenlerin boyanması ve tamiratı hizmetleri de var. İstanbul Dolapdere merkezli firmanın telefon numarası 212 237 95 44.

Kaan Manken: Farklı modellerde çocuk mankenleri erkek ve bayan vitrin mankenlerinin yanı sıra özel tasarım mankenler, prova mankeni, manken aksesuarları, büst ve pantolon bacağı gibi özellikli manken modellerini bulabileceğiniz firmada ikinci el manken satışı da bulunuyor. İstanbul Osmanbey’de mağazası bulunan firmanın telefon numarası 212 231 17 48.

Decor Shop: Mağaza raf sistemleri ve aksesuarları ile stand sistemlerinin üretimi de yapan firmanın modern vitrin mankeni seçenekleri bulunuyor. Firmanın kendi imalatının dışında ithal manken seçenekleri de mevcut. Ürünleri kredi kartıyla alabileceğiniz Decor Shop Merter İstanbul merkezli ve telefon numarası 212 677 77 20.

Naturel Manken: Vitrin mankeni satış hizmetlerinin yanı sıra yıpranmış eski mankenlerin onarımını da yapan firma prova ve büst mankenleri, çocuk mankenleri, kafa mankenleri ve erkek, kadın boy mankeni üretimi yapıyor. İmalathanesi İstanbul Dolapdere’de bulunan firmaya 0212 238 75 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

The Best Manken: Klasik manken seçeneklerinin yanı sıra Avatar, Robocop gibi filmlerin kahramanlarından esinlenen değişik manken modellerini bulabileceğiniz firmanın geniş bir manken model seçeneği mevcut. Terci ve prova mankenleri, büst, tors vitrin mankenlerini firmada bulabilirsiniz. Firmanın telefon numarası 0212 567 2267.Bir Yorum / Yorum Ekle

  1. Hande Kaya says:

    Sn yetkili 48-52 beden vitrin mankeni ve hamile vitrin manken fiyatlarını öğrenebilir miyiz?

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazı:

Sonraki yazı: