Market Rafları Fiyatları

Kategori:Market Raf Sistemleri
Yorumlar
Yorum Ekle

Market rafları fiyatları aynı diğer perakende satış mağazalarında kullanılan raf sistemlerinde olduğu gibi özelliğine, üretildiği malzemeye, tasarımına göre farklılıklar gösterir. Örneğin metal kullanılarak imal edilen bir market rafı ile ahşap rafın ya da soğutmalı bir raf ünitesi ile soğutmasız olanın fiyatları arasında büyük değişiklikler vardır. Bunun dışında market rafı fiyatı tek alımda farklı toplu alımlarda farklı olabilir. Raf imalatı yapan firmalar toplu alımlarda genellikle indirime gitmektedir. Ayrıca eğer raf sistemleri sizin marketinize göre sıfırdan tasarlanıp üretilecekse hazır sistemlere göre daha pahalıya mal olabilir.

Hazır market rafları arasında en sık olarak üretilen ve nispeten daha ucuz modeller arasında şapkalı ve şapkasız, duvara yaslanan raf modellerini, orta reyonları, telli ürün raflarını ve unlu mamuller için üretilen ahşap rafları sayabiliriz. Aşağı yukarı her markette bulunan bu rafların dışında raf firmaları farklı tasarımlarla istenilen şekillerde raf imalatı yapıyor. Ayrıca market stok depoları için özel olarak üretilmiş modelleri aynı firmalarda bulabilirsiniz.

Biz bu sayfamızda ülkemizde satılan sıfır ve ikinci el market rafları fiyatları ile yurtdışında market rafı imalatı ve toptan satışı alanında faaliyet gösteren bazı firmaların modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayfada fotoğrafları yer alan bazı rafları hazır olarak piyasada bulabilirsiniz. Ancak bazıları ülkemizde üretilmediği için özel olarak ürettirmeniz gerekebilir. Yurtdışı market rafları fiyatlarının ülkemiz piyasa koşulları ile daha uygun olması için %30-40 varan fiyat eklemeleri yaptık. Çünkü bu rafları üretici firmalar genellikle 100 paketler halinde satıyor ve dolayısıyla toptan fiyatları daha hesaplı oluyor.

Yazının devamında çeşitli illerde market rafı üretimi yapan, farklı modelleri bulabileceğiniz raf sistemleri firmalarının bazılarına yer verdik. Bu firmaları arayarak güncel market rafı fiyatları ve ürün seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Süpermarketler için üretilen, raf başına 80 kg kapasitesi bulunan, çift taraflı, telli rafları bulunan model 300-600 TL fiyat aralığında

Mobil olarak da kullanılabilen, çift taraflı, metal iskeletli market rafı 250-450 TL arasında

Metal gövdeli, unlu mamul rafı olarak da kullanılabilecek sistem 200-400 TL arası fiyatlara bulunabilir

Küçük metal market rafı raf başına 50 kg taşıma kapasitesine sahip ve 150-300 TL arasında bir fiyata bulunabilir

Çift taraflı, farklı renklerde üretilebilen, raf başına 80-100 kg taşıma kapaitesi bulunan raf 600-1000 TL arası fiyatlarla bulunabilir

Tabii raf seçenekleriniz arasında, tercihen daha küçük marketlere uygun olaran ikinci el market rafları da bulunuyor. İyi kalitede ve az kullanılmış ikinci el rafları piyasa fiyatının %20-60 altına satın almanız mümkün. İkinci el market raflarını internet üzerinde yayınlanan 2. el satış sitelerinde bulabilirsiniz.

Market Raf Fiyatları Alabileceğiniz Firmalar

Osmanlı Raf (0212 493 36 71): Depolama sistemleri, market raf ve ekipmanları imalatı alanında hizmet veren firma imalattan montaja kadar devam eden anahtar teslim çözümler sunuyor. Her ebatta market rafı, market reyonları bulabileceğiniz Osmanlı Rafın merkezi İstanbul’da.

Soydan Market Ürünleri (0555 822 77 60): Özellikle ikinci el market rafları bulabileceğiniz firmanın ürünleri arasında yeni ürünlerde yer alıyor. İzmit merkezli firma sadece 2. el market rafları satışı değil aynı zamanda market arabası, el sepeti, sütlük, sebzelik, vitrin, market arabası, manav reyonu gibi market aksesuarlarının da satışını yapmakta.

Buztepe (0332 236 72 30): Esas faaliyet alanı soğutma sistemleri ve soğutma dolapları olan firma marketler için metal, ahşap panelleri raf sistemlerinin üretimi de yapıyor. Tek ve çift yönlü orta reyonlar, bazalı ve bazasız duvar reyonlarını Buztepe’de bulabilirsiniz. Firmada ayrıca soğutmalı sütlük ve sebzelik reyonları, meze ve kasap reyonları gibi soğutmalı sistemler satılıyor. Buztepe’nin üretim tesisleri Konya’da.

Raf Yapı (0212 249 98 52): İstanbul merkezli firma market içinde ihtiyaç duyulabilecek aşağı yukarı tüm sistemlerin üretimini gerçekleştirmekte. Şapkalı, şapkasız market rafları, ortada kullanılabilen ve duvara yaslanan sistemleri firmanın ürün kataloğunda bulabilirsiniz.

Özkan Raf (0258 242 64 00): Tek taraflı ve çift taraflı, metal market raf modellerini bulabileceğiniz firma aynı zamanda mağaza raf sistemleri, depo rafları imalatı da yapıyor. Market içi farklı reyonlar için uygun tasarımları bulabilirsiniz. Özkan Rafın merkezi Denizli’de.Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazı:

Sonraki yazı: