Kuruyemiş Raf ve Dolap Modelleri

Kategori:Mağaza Raf Sistemleri
Yorumlar
Yorum Ekle

Bazı kuruyemişçilerin daimi müşterileri neredeyse gün aşırı dükkana uğrar. Kimi kuruyemişçi dükkanı ise işlek bir cadde üzerinde olmasına rağmen içeri bir giren bir daha girmek istemez ve yolu uzatıp başka bir dükkandan alışveriş etmeyi tercih eder. Bunun nedeni ürün çeşidinin azlığı, hizmetin kötü olması, fiyatların yüksekliği olabilir. Müşteriyi kaçıran nedenler bunlar değilse, mağazanın dekorasyonu ile ilgili önemli bir sorun olduğundan söz edilebilir.

İçeride rahat hareket edemediğiniz, ürünleri ve fiyatlarını göremediğiniz, müşterilerin birbirlerinin omuzları üzerinden para uzattığı bir dükkan favori kuruyemişçiniz olabilir mi? Bu soruya olumlu yanıt verecek kişi sayısı herhalde çok düşük olacaktır. Gıda ürünleri satan mağazalarda ferahlık ve aydınlık, müşterinin hijyen algısını da olumlu etkiler. Dükkandaki karmaşa büyüdükçe, içerisi ne kadar temiz olursa olsun, öyle değilmiş gibi görünür göze.

Kuruyemiş dolaplarının farklı modelleri vardır. Her şeyden önce dükkanın genişliği model seçimini etkileyecektir. Elbette her işletme sahibi hizmet alanını ya da ürün çeşidini geniş tutmak ister. Bu nedenle özellikle dar dükkanlar sahip oldukları alanı en iyi şekilde değerlendirmelidir. Boydan boya duvar rafları, çok sayıda ürün sergilenebilecek, çekmeceli ve depolu yani yer kazandıran kuruyemiş dolapları uygun seçenekler olacaktır.

Yukarıda ahşap kaplı duvar tipi kuruyemiş dolap modellerini görüyorsunuz. Bu fotoğraftan yola çıkarak ışıklandırmaya da değinebiliriz. Işıklandırma ürünlerin iyi seçilebilmesi, renklerin ve tazeliğin öne çıkabilmesi adına önemlidir. Üstelik aydınlık bir mekan her zaman daha geniş algılanır.

Yer kazanmak için yemiş dolabının izin verdiği ölçüde ürün dizmek en iyisidir. Dolabın izin verdiği ölçünün dışına çıkarak, fazla sayıda çeşidi dolaba yerleştirmeye çalışmak ortaya dağınık bir görüntü çıkaracak ve pek çok ürünün gözden kaçmasına neden olacaktır.

Seçeceğiniz raf ve dolap modellerinin malzemesi üzerinde durmanız gerekir. Konu yiyecek olunca sağlık kuralları da devreye girer. Temizliği, havalandırması kolay olan ve paslanma, çürüme yaşanmayacak, sağlığa zararlı boya, cila benzeri kimyasalların kullanılmadığı, koku yapmayan ürünlere yönelmeniz en doğrusudur.

Sadece müşteriye yönelik değil, dükkan çalışanları için de kullanımı kolay dolap modelleri araştırılmalıdır. Tezgah başında çalışan kişi kolay servis yapabilmeli, ürünlere ulaşmak ve ambalaja koymak zor olmamalıdır. Isıtma sistemli modellerle kuruyemiş müşteriye sıcak servis edilmiş olur.

Kuruyemiş dolapları, tezgah ya da raflarıyla ilgili bilgi alabileceğiniz bazı firmalar:

Altıniş Çelik Eşya, (0212) 551 18 39, info@altinis.com

Dekomet, (0212) 552 13 97, info@dekomet.com.tr2 Yorum / Yorum Ekle

  1. Saida says:

    Merhabalar senegalden mesaj gonderiyorum urunleriniz icinden ahsap kaplama kuruyemis vitrinleri fiyatlari hakkinda bilgi almak istiyorum vitrin boyu kac adet urun haznesi bulunur ebatlari ni da detaylandirabilirseniz sevinirim olasi durumda dukkanimin ebatlarini ikinci etapta gonderebilirim simdiden tesekkurler hoscakalin

  2. Saida says:

    Dilerim mesajimi almissinizdir fiyatlariniz hakkinda tesekkurler

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>