İştah Açan Market Reyon Düzeni

Kategori:Market Raf Sistemleri
Yorumlar
Yorum Ekle

Çoğu kez müşteriler bir markete ihtiyaçlarını listelemiş olarak girer. Yine de listeyi unutup marketteki reyonlar arasında dolaşırken akıllarında olmayan pek çok ürünü satın alan müşteri sayısı da az değildir. Peki, bu nasıl olur? Elbette ilgi çekici ve ürünleri en güzel şekilde teşhir eden bir market reyonu düzeni sayesinde. Tıpkı, aşağıdaki örneklerde olduğu gibi.

Fotoğraflar aracılığıyla bile bu marketin iştahı kabarttığı kesin. Yiyeceklerin sergilenişi göze o kadar güzel görünüyor ki, ister istemez bu görüntüdeki yiyeceklerin çok da lezzetli olacağını düşündürtüyor.

Bu reyonlardaki ortak özellikleri sıralayacak olursak:

  • Tüm yiyecekler oldukça düzenli olarak sıralanmış. Bolca simetri kullanılmış.
  • Canlı renkler kontrast oluşturacak şekilde bir araya getirilmiş.
  • Yiyecekleri bastıracak süslü raflar yerine sade ve modern çizgilerde bir reyon düzenlemesi yapılmış.
  • Bütün ürünler tek tek dizilmiş, dağınık durmuyorlar. Böylece temiz ve düzenli bir görünüm ürünleri daha da cazip kılıyor.

Market reyon düzeninde ürünlerin kendisi kadar teşhir biçimlerinin de pazarlamayı etkileyeceğine dair paylaştığımız bu güzel örnekler  Viyana’dan. Ancak genel hatlarıyla incelediğimizde herhangi bir markette de uygulanabilecek önemli ipuçlarını yakalamış oluyoruz.

Yuvarlak, katlı manav reyonunun görüntüsü plastik reyonlara kıyasla daha çarpıcı görünüyor. Meyvelerin oluşturduğu kümelerin renkleri de dikkate alınmış. Aynı renk meyveler yan yana dizilmemiş. Böylece her meyve ayrı ayrı dikkat çekiyor ve gözden kaçmıyor.

 Bir Yorum / Yorum Ekle

  1. engin kocabaş says:

    evt dogru yazmışınız bende dükanıma yeniden düzen getirmek istiyorum acaba nasıl yapabilirim.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>