Erkek Kuaförü Dekorasyonu

Kategori:Mağaza Dekorasyon
Yorumlar
Yorum Ekle

Erkek kuaförü dekorasyonu sanıldığından daha zorlu bir iş olabilir. Erkekler dış görünüşlerine önem verseler de, genellikle bunu yaparken kadınlar kadar süslü ve ışıltılı seçimler yapmak istemezler. Erkek kuaförlerinin  daimi müşterileri çoktur ama içeride bir kadın kuaföründen epey farklı bir ortam olduğu söylenebilir. Moda saç renkleri ya da yemek tarifleri yerine futbol konuşulduğuna daha sık şahit olunabilir.

Erkek kuaförü dekorasyonunda maskülen tercihler yapılacağı ortadadır. Koyu ya da nötr renkler salona hakim olacaktır. Kahverengi, siyah, gri ve bu koyu tonları dengeleyecek açık renkler arasından bir renk paleti oluşturulabilir. Ahşap, metal, deri gibi ağır ve sert malzemeler bu renklere ve maskülen bir atmosfere yakışacaktır.

Aşağıda Amerika, Los Angeles’ta hizmet veren, yukarıda sözü geçen dekorasyon önerilerine dair örnekler görebileceğiniz bir kuaför salonu görebilirsiniz. ‘Baxter Finley’ isimli kuaför salonu pek çok salona ilham verebilecek özellikler taşıyor.

Zeminde ve tavanda kullanılan ahşap salona damgasını vuruyor. Yine aynı renk ahşap malzemeden berber tezgahı açık renk duvarın zemin ve tavan dekoruyla bütünlük oluşturmasını sağlıyor. İçeride genel olarak eski berber salonlarını andıran nostaljik bir atmosfer oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Özel berber koltukları da bu tezi destekliyor. Son derece şık ve salonun havasını çarpıcı kılan koltuklar bunlar.

Deri ve metal malzemeden berber koltukları o kadar özel ki onlara uygun bekleme koltukları uydurması zor. Bu durumda bekleme koltuklarının ahşap ve metal karışımı tercih edilmesi gayet akıllıca. Bu şekilde berber koltukları da olduklarından daha da özel görünüyor. Ortadaki vitrinde eski model ama kullanılmamış tıraş fırçaları dekoratif olarak sergileniyor. Bekleme alanını tezgahlardan ayırmak için şık bir yöntem.

Acaba bir kuaför salonunda ahşap zemini temiz tutmak kolay mı? Zemin döşemesinin suya dayanıklı olması ve kir tutmaması bir berber salonu için oldukça önemli bir özelliktir. Ahşap görünümlü ve trafiği yoğun olan mekanlara uygun, dayanıklı bir başka kaplama malzemesi kullanılabilir.Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>