Arşiv Rafları Örnekleri

Kategori:Mağaza Raf Sistemleri
Yorumlar
Yorum Ekle

İyi planlanmış ve yerleştirilmiş arşiv rafları size epey vakit kazandırabilir ve işletme maliyetlerini düşürebilir. Arşiv rafları matbu evrakları depolamak, gerektiğinde kolayca bulabilmek için bu tarz evrağa sahip işletmelerin olmazsa olmazı. Satışını yaptığınız ürünler ya da verdiğiniz hizmetler ne kadar iyi olursa olsun iyi bir arşivleme sistemine sahip değilseniz işleriniz yoğunlaştığında ya da belirli bir zaman sonra gerekli evrakların bulunması bir soruna dönüşebilir.

İşte bu nokta evrak depolamak amacıyla özel olarak üretilen arşiv rafları sizin için en uygun çözüm olabilir. Amaca uygun olarak tasarlanan arşiv raf sistemleri var olan alanın en verimli şekilde kullanılarak kaybedilen metrekareyi en aza indirmenize olanak tanır.

Arşiv rafı olarak üretilen sistemlerde kullanım ihtiyacınıza bağlı olarak açık sistemler, kapaklı dolap tarzı raflar, çekmeceli üniteler ya da kutuların istiflenebildiği sistemler mevcut. Örneğin dosyaları kutular içinde arşivlemek istiyorsanız buna uygun raf sistemleri bulabilirsiniz.

Rafların imalatında kullanılan materyallerde değişiklik göstermekle birlikte bakım masrafı gerektirmeyen ve uzun süre dayanabilen çelik raf sistemleri sektörde en çok tercih edilen sistem. Arşivleme için imal edilen çelik rafları dilerseniz elektrostatik toz boya ile renklendirebilirsiniz. Tabii ahşap ya da plastik raflarda mevcut ancak metal raflar kadar uzun ömürlü bir kullanım sağlayamayabilirler.

İşletmeniz küçük, orta ölçekli ya da büyük… Hangi çapta olursa olsun ürün, personel, hizmet, müşteri kayıt arşivlerinin iyi düzenlenmesi verilen hizmet kalitesini arttırabilmek, satış rakamlarını değerlendirebilmek, personel ya da müşterilerin bilgilerine her an ulaşabilmek için size kısa, orta ve uzun vadede her zaman avantaj sağlayacaktır.

Bu sayfada farklı kullanım şekilleri için üretilmiş, farklı büyüklüklerde alanlara kurulmuş bazı arşiv rafları örneklerini nasıl bir sistem kurulduğu konusunda size fikir vermesi açısından bir araya topladık. Piyasada küçük alanlar için hazır arşiv rafları bulabileceğiniz gibi bu işe ayırdığınız alana bağlı olarak firmanıza özel tasarımlarda yaptırabilirsiniz.Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazı:

Sonraki yazı: